Aktualności

Kosiarka na lotnisku

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej kupił nową kosiarkę do utrzymywania szybowcowego pola wzlotów. 

Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata

To było air show z prawdziwego zdarzenia. 40 lat temu w Piotrkowie odbyły się IV Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata. Od 16 do 22 sierpnia 1981 roku na płycie piotrkowskiego lotniska rywalizowało 39 załóg, łącznie 78 zawodników z USA, RFN, Francji, Wielkiej Brytanii, ZSRR i Polski....

Historyczne LIM-y nad Piotrkowem

Historyczne wydarzenie lotnicze. Na lotnisku w Piotrkowie gościła przelotem para samolotów LIM-2.

Stacja METEO na EPPT

Dziś (25.06.2021) na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej uruchomiona została profesjonalna stacja meteo firmy AVIOMET.

Walne zgromadzenie sprawozdawcze AZP

Walne Zgromadzenie Członków Aeroklubu odbędzie się w dniu 26 czerwca 2021 roku (sobota) o godz. 10:00 w  pierwszym terminie lub o godz. 10:15 w drugim terminie. Zapraszamy członków AZP. 

Mobilne stanowisko kierowania

Po wielu tygodniach pracy oddane zostało do użytku na lotnisku w Piotrkowie Mobilne Stanowisko Kierowania Lotami. Lotnisko ubiega się o wdrożenie służby AFIS 

FLY FEST 2021

Międzynarodowa Wystawa Lotnicza odbędzie się w weekend 3-4 lipca 2021 r. 

Sokoły na lotnisku w Piotrkowie.

Lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej zatrudniło sokolnika. Pan Krzysztof Domański jest właścicielem ponad 50 ptaków i świadczy usługi dla lotnisk wojskowych, komunikacyjnych i aeroklubowych.

Cena za życie bez granic

Polecamy książkę Wojciecha Dombrowskego

Zrzutka na Gniadego

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej jest właścicielem wyjątkowego specjalistycznego samolotu holowniczego GM-1 ”Gniady”. Wesprzyj prace nad jego odbudową.