Aktualności

Wigilia 2023 i prezenty

Za nami kolejna Wigilia w gronie przyjaciół Aeroklubu. Aeroklub w prezencie otrzymał AED do ratowania życia i zdrowia. 

Ćwiczenia na EPPT

Na lotnisku 21.11.2023 odbyły się ćwiczenia kompleksowe ze wszystkimi służbami ratunkowymi. 

Wyniki zawodów na celność lądowania 2023

Blisko 30 zawodników wzięło udział w II Zawodach Samolotowych i Szybowcowych na Celność Lądowania im. Pilota Macieja Jaśkiewicza.

Zawody na celność na EPPT

Otwarte Zawody Szybowcowe i Samolotowe na  celność lądowania pamięci pilota Macieja Jaśkiewicza. Termin 21.10.2023 r. 

Fundacja PGE wspiera FLY FEST

Partnerem pokazów lotniczych FLY FEST była w tym roku Fundacja PGE.

FLY FEST 2023

XI edycja Międzynarodowej Wystawy Lotniczej już w ten weekend. Partnerem Wydarzenia jest Woejwództwo Łódzkie. Zapraszamy.

Zawiadomienie

W dniu 7 maja 2023 r. (niedziela) w siedzibie Aeroklubu przy ul. Przemysłowej 48, w pierwszym terminie o godzinie 10:00 lub w drugim terminie o godz. 10:15. odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Osadzeni sprzątali lotnisko

Skazani w ramach zajęć KO zostali zadysponowani do prac społecznych na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W ramach wizyty na lotnisku pomogli w pracach porządkowych i zapoznali się z funkcjonowaniem lotniska. 

Zmarł Stanisław Kolasa

Stanisław Kolasa zmarł 2 marca 2023 r. w wieku 86 lat, przez trzy lata (1978-1981) pełnił funkcję kierownika Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, był pilotem Polskich Sił Zbrojnych. Należał do klubu seniorów lotnictwa Aeroklubu. 

Nagroda dla Aeroklubu

Władze powiatu piotrkowskiego na czele z Piotrem Wojtysiakiem - Starostą Piotrkowskim nagrodziły środowisko sportowe za wkład w promocję kultury fizycznej wśród społeczności lokalnej.