Aktualności

Historyczne LIM-y nad Piotrkowem

Historyczne wydarzenie lotnicze. Na lotnisku w Piotrkowie gościła przelotem para samolotów LIM-2.

Dwa odrestaurowane przez grupę entuzjastów lotnictwa samoloty pozowały w miniony piątek (30.07.2021) do zdjęć w sesji Air-to-Air Meeting. Sesja polega na fotografowaniu samolotów w ich naturalnym środowisku, w locie. Do Piotrkowa już po raz 18 zjechali najlepsi polscy (byli także z zagranicy) fotografowie specjalizujący się w robieniu zdjęć statkom powietrznym. Projekt ten organizowany jest wspólnie przez Sławka HESJA Krajniewskiego i Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej. Efekty tych sesji można obejrzeć m.in. na stronie www.hesja.pl

Para samolotów LIM-2 o znakach SBLim2 "006" oraz Lim2 „ 02" ponad 30 lat temu stacjonowała w JW 5401 w Modlinie.

- Dziś samoloty przywrócone zostały do życia, wszystko dzięki wytężonej pracy zespołu mechaników, techników, pilotów i wielu innych osób. - powiedział Marcin Pampuch, z-ca dyrektora Aeroklubu.

Samoloty przeleciały nisko nad płytą lotniska w Piotrkowie i udały się w kierunku zarezerwowanej przestrzeni powietrznej nad Zalewem Sulejowskim, gdzie odbyła się sesja fotograficzna. Fotografowie z samolotu zwanego potocznie fotoschip robili zdjęcia Lim-om, które leciały za nim.
powrót