Szkolenia samolotowe

Dlaczego samoloty?

Chcesz o brzasku zobaczyć przed sobą przestrzeń lotniska i oderwać się od ziemi, słyszeć miarową pracę silnika i widzieć jak śmigło tnie powietrze? Jeśli tak - to nie zastanawiaj się tylko skontaktuj się z nami, a najlepiej po prostu przyjedź na lotnisko.

Dlaczego u nas?


Oferujemy jedno z najtańszych szkoleń w Polsce. Mamy kilka samolotów dostępnych do szkolenia, co nie stwarza problemów z nadmiarem uczniów. Lotnisko AZP znajduje się w mieście i dojazd do niego nie jest skomplikowany. Nasze lotnisko posiada pas asfaltowy co umożliwia prowadzenie szkoleń praktycznie przez cały rok. Nie mamy kłopotów związanych z lotnictwem komunikacyjnym. Kandydatom ponadto oferujemy tani nocleg i wyżywienie.

Szkolenie samolotowe do Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego PPL (Private Pilot Licence). Poniżej garść informacji na temat szkolenia samolotowego.
 

Wiek:

od 17 lat (zgoda rodziców do 18 lat).
 

Badania lekarskie:

Kandydaci na szkolenie samolotowe muszą przejść badania w zakresie klasy 2. Lista ośrodków, gdzie można zrobić badania tutaj
 

Ośrodek Szkolenia Lotniczego:

AZP posiada certyfikat Ośrodka Szkolenia Lotniczego. Umożliwia to kontynuowanie szkolenia w naszym aeroklubie aż do uzyskania licencji pilota zawodowego.
 Kurs teoretyczny:

Szkolenie teoretyczne obejmuje zajęcia z następujących przedmiotów: łączność, człowiek możliwości ograniczenia, meteorologia, nawigacja, ogólna wiedza o samolocie - napędy, instalacje, przyrządy, ogólna wiedza o samolocie - płatowiec, ogólne bezpieczeństwo lotów, planowanie i wykonywanie lotów, prawo lotnicze i procedury kontroli ruchu lotniczego, procedury operacyjne i zasady lotu. 
 

Szkolenie praktyczne:

Szkolenie w powietrzu realizujemy na samolotach TECNAM oraz CESSNA 152. Całość szkolenia uczeń pilot wieńczy egzaminem teoretycznym i praktycznym przed LKE (Lotnicza Komisja Egzaminacyjna).
 

Skontaktuj się z nami.
Zadzwoń, napisz, wyślij SMS-a lub e'maila.


Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej

tel. 48 44 647 74 73 - Biuro
e-mail: aeroklub@azp.com.pl

Przewodniczący Sekcji Samolotowej

Andrzej Bednarz
tel. 48 601 943 269

Z-ca Przewodniczącego Sekcji Samolotowej

Paweł Pietrzak
tel. 48 502 421 419